czwartek, 6 sierpnia 2015

Absurdy zaściankowego myślenia...

Dzień, w którym na świat przychodziły moje dzieci, okazywały się najpiękniejszymi dniami mojego życia. Wiele nadziei poukładanych w ich przyszłości, jeszcze więcej oczekiwanej radości.

Samotna matką zostawiam w trudnym okresie mojego życia - dzieci były małe, także i praca musiała poczekać. Do tego wszystkiego życie dalej toczyło się swoim biegiem i nie zamierzało się zatrzymać, pomimo, że momentami z całych sił , że chcę wysiadać. I tu się okazało, że kupując bilet e jedną stronę nie mogę, po prostu NIE. I tu się zgadzam, to jest jedyna rzecz, której o po prostu zrobić nie mogę, jako samotna matka, Matka.

A żeby nie było aż tak prosto i różowo to przez. 14 lat mówi macierzyństwa dowiedziałam się o wielu sprawach, które dla mnie, jako samotnej matki, podwójny przestać istnieć w chwilą natychmiastową, bez odwołania. Oczywiście buntuję się, i to nie dla samej satysfakcji, ale dlatego, ze żyję, oddycham, myślę, jestem wciąż kobietą i mam do tego piękne prawo.

Specjalnie w jedność absurdy, które zdołałam usłyszeć i zapamiętać piszesz ten okres 14 lat.

1. Twoja edukacja skończyła się na porodówce.
Tak, tak, już nie masz prawa by skończyć studia, by podjąć kolejny kierunek czy zapisać się na dodatkowy kurs. Teraz edukacja Twoja ograniczona jest do czterech ścian i poniżej metrowego bobasa.

2. Jeśli już musisz pić to wszystko bez zawartości alkoholu
 Oh, teraźniejsze mamy nie mają łatwo. Za to gama napoi bezalkoholowych może przywrócić o zawrót głowy. Także spokojnie, nie uschniesz z pragnienia. Także pamiętaj - jeśli już zdarzyło Ci się urodzić, nie pij!

3. Nowy chłopak? Kolega?
Nawet nie myśl, by przypadkiem spotkać się z osobnikiem płci przeciwnej. Że niby co, dziadek z dziećmi a Ty swój tyłek sadzasz jakiemuś gościowi na kolanach w parku?? Absolutnie nie do pomyślenia i nie do zrealizowania. Jesteś samotną matką, dzieci to Twój cel. Facet to tylko "zapłodnieniowy epizod".

4.A może tak sex??
Ha, ha, ha, ha. Mało Ci dzieci??? DO końca życia w celibacie. Błona dziewicza odrośnie. A gdybyś przypadkiem wypięła się jakiemuś mężczyźnie...fuj!

5. Życie ..
To też można ograniczyć, albo spotykać się jedynie w momencie, kiedy dzieci są w szkole. No bo niby przecież jak inaczej. Kiedy dzieci są w domu, Ty zapominasz o całym świecie. Wszystko przestaje dla Ciebie istnieć a na pewno już koleżanki, kawki i spotkania na mieście.

6.Hobby
A co to jest??? Aaaa, to jest Twoje zainteresowanie, które rozwijałaś przed zajściem w ciążę. Teraz już tylko dzieci. No dobra, jak już dorosną to możesz sobie pozwolić na chwilę przyjemności i realizować swoje zainteresowania, jeśli Ci zdrowie dopisze oczywiście, albo w międzyczasie na świecie nie pojawią się wnuki, które będziesz musiała doglądać.

7.Portale społecznościowe
Jak najbardziej masz przyzwolenie do posiadania konta na takich portalach. Oczywiście jeśli pokażesz kawałek swojego ciała, albo zrobisz sobie selfie na plaży bez wianuszka dzieciaczków, no to już będzie naruszenie zasad dobrego prowadzenia się samotnej matki. Zdjęcia z dziećmi w łóżku, w kuchni, z mopem czy też z praniem - jak najbardziej wskazane.

8.Because I'm happy
No wiadome to. Nie narzekaj. Zawsze bądź uśmiechnięta. Nie narzekaj, przypomnę. Przecież wiedziałaś, co Cię czeka. Przecież każdy dzień to dzień niczym z bajki kartka wyrwana. No proszę Cię, nie narzekaj. Nie wypada. Trzeba było wcześniej myśleć.

To już nawet nie jest śmieszne. Ludzie żyją w czasach średniowiecznych. Całe szczęście wiele osób powiela mój tok myślenia i już niewalczę z zaściankowym rozumowaniem w samotności.

MATKA SZCZĘŚLIWA ========== DZIECKO SZCZĘŚLIWE

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza